Zakażenia paciorkowcowe

Paciorkowce to niewielkie bakterie, które kolonizują florę bakteryjną człowieka. W niektórych sytuacjach stają się groźne i odpowiedzialne za występowanie przewlekłych i często powracających chorób. Paciorkowce wchodzą w skład flory bakteryjnej układów: oddechowego, pokarmowego i moczowo-płciowego. Najczęściej spotykane dolegliwości, których przyczyną jest obecność paciorkowca to np.: problemy z zatokami, anginy ropne, zapalenia gardła, oraz bóle stawów. Jednak zakażenia paciorkowcowe mogą być przyczyną poważniejszych chorób i groźnych powikłań np. róży czyli zapalenia tkanki łącznej.

Cechą charakterystyczną paciorkowców jest  duża inwazyjność, oprócz wyżej wymienionych chorób mogą powodować: niegroźne, ale dokuczliwe zapalenia mieszków włosowych ;

  • nowotwory jelita grubego (które późno zdiagnozowane) może okazać się śmiertelne;
  • zespół wstrząsu toksycznego.
  • jedna z odmian paciorkowca może być także niebezpieczny dla kobiet w ciąży, ponieważ zagraża rozwojowi płodu

Zadaj sobie pytanie:

  • Czy Twoje dziecko choruje na zapalenie ucha?
  • Narzeka na powracający ból gardła?
  • Czuje się zmęczone i osłabione ?
  • A może Ty nie masz energii na wykonywanie codziennych czynności?

W każdej z tych sytuacji streptokoki mogą stanowić podłoże problemów, oraz poważne zagrożenie i ryzyko utraty zdrowia.  A zdrowie jest przecież naszym największym bogactwem.

Często nawet o nich nie wiemy, a ich obecność powoduje wiele poważnych problemów zdrowotnych tj. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie stawów i zagrażające życiu zakażenie krwi, czyli sepsę.

Paciorkowce są powszechne. Łatwo można się nimi zarazić droga kropelkową, wystarczy, że chora osoba kichnie lub zakaszle. Bardzo częstą drogą zakażenia jest również spożywanie niskiej jakości, przeterminowanych produktów mlecznych lub nieumytych warzyw i owoców.

Wczesne wykrycie poszczególnych rodzajów paciorkowca, który może doprowadzić do groźnych powikłań, daje szanse na usunięcie tej bakterii. Największą skuteczność diagnostyczną i terapeutyczną otrzymuje się obecnie za pomocą urządzeń elektronicznych.

Jedynym skutecznym sposobem zapobiegania infekcjom paciorkowcowym po ich wcześniejszym wyeliminowaniu jest wzmocnienie układu odpornościowego, oraz usuwanie systematycznie toksyn z organizmu. Infekcjom paciorkowców sprzyjają też pasożyty bytujące w układzie pokarmowym. Pasożyty sprawiają, że atak bakterii jest łatwiejszy, a leczenie infekcji trudniejsze.

Paciorkowce objawy

Paciorkowce objawy

Zapraszamy na badanie do Gabinetu Medica Futurum w Rzeszowie ul. Hetmańska 21, bud. C, p.1. Rejestracja telefoniczna : 177100000